close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 21 stycznia 2017

  21 stycznia 2017 roku w salonach Pałacu Monako, siedziby Ambasady RP w Paryżu, odbył się bal studniówkowy uczniów Szkoły i Sekcji Polskich regionu paryskiego.

  Tradycyjnie już bal przedmaturalny uczniów Sekcji Polskich Liceum Międzynarodowego w Saint-Germain-en-Laye i paryskiego Liceum Montaigne, oraz Szkolnego Punku Konsultacyjnego im. Adama Mickiewicza przy Ambasadzie RP w Paryżu odbył się w salonach Ambasady RP w Paryżu. W wieczorze udział wzięli dyrektorzy francuskich szkół, w których działają Sekcje Polskie, w tym Isabelle Negrel, dyrektor Liceum Międzynarodowego, Elisabeth Genoudet, zastępca dyrektora Liceum Montaigne, Anne-Marie Lapouge i Myrame Hannecart z Collège Les Hauts Grillets, Jean-Philippe Laby z Collège-Lycée Montaigne, a także Danuta Charlon i Lidia Tarkowska, koordynatorki Sekcji Polskich, oraz Konrad Leszczyński, dyrektor Szkolnego Punktu Konsultacyjnego.

   

  Bal otworzył polonez w wykonaniu uczniów obu Sekcji Polskich do muzyki Wojciecha Kilara znanej z filmu "Pan Tadeusz". Taneczny korowód poprowadzili Dariusz Wiśniewski, chargé d’affaires a.i. RP we Francji, i konsul Karolina Smaga. Drugiego poloneza – w takt "Pożegnania Ojczyzny" Michała Kleofasa Ogińskiego – wykonali uczniowie Szkoły Polskiej im. Adama Mickiewicza. Do wspólnego tańca tegoroczni maturzyści zaprosili również swoich Rodziców, co i uczniowie, i Rodzice zapewne będą wspominać ze wzruszeniem. Poloneza udało nam się zatańczyć zaskakująco dobrze. Przemierzać przepiękne salony Ambasady polonezowym krokiem, to było niesamowite uczucie, relacjonowali uczniowie.

   

  Wspólnie spędzony wieczór był okazją do nawiązania i zacieśnienia znajomości pomiędzy paryskimi szkołami, w których uczą się polskie dzieci. Po części oficjalnej przyszli maturzyści kontynuowali zabawę poza murami Ambasady.

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: